UK cancer research

E-sigaretid on ajakirja Internal Medicine annaalides avaldatud uuringu kohaselt tavaliste sigarettidega võrreldes vähem mürgised ja ohutumad.

Ühendkuningriigi vähiuuringute keskuse (Cancer Research UK) rahastatud teadlased avastasid, et inimestel, kes vahetasid tavaliste sigarettide suitsetamise vähemalt kuueks kuuks e-sigarettide või nikotiini asendusravi (NRT) vastu, olid kehas palju madalamad mürgiste ja vähki tekitavate ainete tasemed, kui neil, kes jätkasid tavaliste sigarettide suitsetamist.

Hiljutises uuringus on teadlased leidnud, et e-sigareti aur ei ole mürgine inimrakkudele. Värske uuring, mida rahastas British American Tobacco (BAT), väitis, et nikotiiniga auru sissehingamine võib olla sama kahjutu kui õhu hingamine.

Katsetusteks võttis tubakatootja appi MatTek Corporation'i (toodab inimrakke "klaasis") laboratoorsed katsed. Teadlased kasutasid "suitsetavat robotit", mis võrdles kopusrakkude koopiate reaktsiooni tavasigareti suitsule, kahe erineva tootja e-sigaretile ja tavalisele õhule.

2015 aasta mais viis grupp e-suits.eu foorumi kasutajaid e-sigareti poodide toel läbi e-sigareti teemalise küsitluse. Vastajaid oli üle 800.

Kõikide küsitluse vastuste ja tulemustega saab tutvuda SIIN.

Enamus vastajatel toimusid tervises väga positiivsed muutused.