super tax

 

Riigikogus menetlusel olev aktsiisi eelnõu alusel lisatakse Eestis e-vedelikele aktsiisi 0,2€ 1ml e-vedeliku kohta. Odavamate vedelike puhul tähendab see umbes 65% hinnatõusu.

Itaalia kehtestas 2014 aasta jaanuaris e-sigarettidele 60% aktsiisi mille „õigustuseks“ toodi vähenevad maksutulud.


2015 aasta maiks oli e-sigarettide käive Itaalias kahanenud 70%. Tarbijad leidsid muud lahendused kuidas edasi veipida või hakkasid uuesti kasutama tavalist tubakat. E-sigarettide poodide arv kahanes 4000 pealt 1000 poe peale. Esimese 11 kuuga koguti makse 3 miljoni euro eest mis moodustas 0,3% Itaalias kogutavast tubakaaktsiist.


Kas see on „edulugu“ mida nüüd Eesti plaanib korrata? Itaalia aktsiisi katastroofiline läbi kukkumine ükskõik mis nurga alt vaadates – kadusid töökohad, mõju majandusele oli negatiivne ning kõige suuremat kahju tehti Itaalia inimeste tervisele.

Kahju, et Eestlane pole piisavalt tark, et õppida teiste vigadest. Meil on olemas teiste riikide kogemused, et vältida kuritegelikku ja rängalt rahva tervist kahjustavat seadusandlust. Kas meie poliitikutel on piisavalt mõistust, et seda teha?

Kui keegi arvab, et 65% aktsiis liiga „väike“ siis ei maksa muretseda, sest baasainetele pakub Eesti 1000% aktsiisi.


We vape, we vote – poliitik kes päästaks Eestis veipimse saaks kindlasti järgmistel valimistel ette näidata väga hea häältesaagi.   

Kui sa ei soovi, et Eestis asjad sama halvasti läheks, siis anna oma hääl rahvaalgatuse lehel: https://rahvaalgatus.ee/initiatives/f4e4591a-fdef-4a1c-98ea-942c53fa56d4